حجت الاسلام  سید ابراهیم رئیسی با حضور سرزده در مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی ضمن ابراز همدردی با ساکنان این مناطق از نزدیک در جریان خسارات وارد شده و نحوه کمک رسانی‌های آستان قدس رضوی به زلزله زدگان قرار گرفت.

وی با ابراز همدردی و همدلی با مردم این مناطق، بر لزوم تسریع اقدامات عملیاتی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در رفع مشکلات مردم زلزله زده تأکید و خاطر نشان کرد: نهادهای مسئول باید علاوه بر برنامه‌ریزی برای آغاز بازسازی و ساخت مناسب و مقاوم واحدهای مسکونی آسیب دیده، در جهت رفع نیازهای اولیه و امکانات بهداشتی حادثه دیده‌گان با اهتمام جدی، اقدامات فوری داشته باشند.

وی حادثه زلزله خراسان رضوی را دردی بزرگ برای مردم خطه خراسان دانست و تصریح کرد: بی‌تردید روستاهای زلزله زده به دستان توانای اهالی غیور و مقاوم‌ این خطه بهتر و مقاوم‌تر از پیش ساخته خواهد شد و آستان قدس رضوی در این مسیر کنار مردم خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی تدین، تلاش، سخت کوشی، غیرت، همت، ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات را از خصوصیات مردم خراسان برشمرد و گفت: این قبیل حوادث، آزمون الهی برای مردم و مسئولان است، این زلزله برای مردم آزمون صبر، مقاومت و ایستادگی و برای مسئولان آزمون عمل به وظایف است.

حجت‌الاسلام رئیسی با توصیه مردم مناطق زلزله‌زده به صبر و بردباری، تصریح کرد: مردم ایران، مردمی متحد و یکپارچه هستند و همین اتحاد و یکپارچگی موجب قدرت و اقتدار کشور ماست؛ امروز نیز حادثه دیدگان این زلزله اطمینان داشته باشند در برابر مشکلات و مصائب تنها نیستید